aktualizace: 24.11.2017 15:55
3dgrafika.cz

Co uvidíte na IBC 2003?

Quantel na veletrhu IBC 2003 předvede kompletní produktové řady systémů pro oblast digitálních intermediátů (DI), střih, grafiku i produkci zpravodajství a sportu.

Digitální intermediáty
Technologii Quantel iQ si pro svou práci vybírají přední světové filmové společnosti - počínaje producenty jako je Peter Jackson (Pán prstenů), režiséry (James Cameron) a konče špičkovými firmami jako Lucas Digital. Systém iQ najdete na veletrhu na několika místech a nejen na stánku Quantel - a budeme předvádět obrovskou paletu nových funkcí a nových možností, včetně nového systému V2. Upozornění si zaslouží zejména prezentace na D-Cinema, kde budeme předvádět práci se systémem 13, 14 a 15. září. Detaily se dozvíte na stránkách www.quantel.com v průběhu veletrhu a pochopitelně celou dobu veletrhu také na telefonu +420 602 349970.

Naprosto klíčovou součástí procesu digitálních intermediátů jsou barevné korekce a naše řešení QColor, je jediné na trhu, které nabízí barevný grading v kontextu střihu/kompozice, plně integrovaný do finálního procesu, který nabízí naprosto nové tvůrčí možnosti kameramanům i režisérům a nové obchodní možnosti majitelům laboratoří. To vše za cenu, která zaručuje excelentní návratnost investice!

Střih
HD postprodukce se i v Evropě tiše vydala na revoluční cestu postprodukčními studii, bez ohledu na argumenty televizních stanic, které se zatím zdráhají HD formáty implementovat. Výrazně k tomu pomohly i nové technologie Quantel, především HD střihový systém eQ, který produkuje špičkovou kvalitu HD takovou rychlostí, jakou jiné konkurenční systémy produkují formáty SD. Kromě toho eQ zpracovává řadu různých formátů materiálu na jedné časové ose, díky technologii Resolution Co-existence, což je systém, který zaručuje nejvyšší možnou kvalitu výsledku, bez ohledu na zvolený výsledný formát, protože materiál není potřeba několikrát resamplovat a přepočítávat. Vždy se využije jeho nejvyšší možná kvalita. A dokonce i v případě, kdy je výstupním formátem SD video, jsou výsledky lepší, ostřejší a živější a střih v HD i pro SD master produkuje lépe vypadající výsledky, za což klienti i v Evropě platí.

eQ bude na veletrh IBC předváděn s novým software V2, který přináší obrovské rozšíření kompozičních možností systému. Mezi nejdůležitější funkce patří:
* neomezený počet vrstev
* zásuvné moduly využívané v kontextu kompozice
* kompozice využívající stromovou strukturu procesů
* podpora kompozice v 3D prostoru a práce s pohledem kamery
Kromě spousta dalších vylepšení a novinek je kompletně přepracovaný systém databáze, která nyní využívá nový management, zaměřený na třídění materiálu podle projektů s radikálním urychlením operací.

Grafika
Všechny grafické systémy Quantel využívají nyní výhody nového systému V2 - QPaintbox Pro (produkční systém pro aplikace těsně před vysíláním), gQ (higend video design) a QPaintbox software (pro pomocné práce v rámci workflow). Kontextové zásuvné moduly patří mezi funkce, po kterých televizní grafici volali a které radikálně zrychlí výrobu atraktivního grafického materiálu v krátké době a bez stresu a tím zrychlí přípravu těsně před vysíláním.

Na veletrhu bude také předváděna totální integrace mezi grafickými systémy Quantel řady generationQ a video servery sQServer, které tvoří jádro našich produkčních systémů pro zpravodajství a sport. Nyní je možné ovládat naprosto všechny aspekty televizní produkce z jednoho jediného uživatelského prostředí - počínaje nabíráním materiálu, střihem, tvorbou grafiky a konče odbavováním do vysílání, což radikálně usnadňuje efektivnost práce a zrychluje všechny operace a ve výsledku umožňuje i méně kvalifikované obsluze odvysílat příspěvky rychleji než konkurence.

Systémy pro produkci televizního zpravodajství a sportu
Systémy Quantel jsou v tomto okamžiku považované za naprostou špičku na trhu a Quantel za vedoucí firmu v oblasti serverových systémů pro produkci zpravodajství a sportu, tedy v kategorii, kterou právě Quantel před několika lety jako první firma na světě vytvořil. Mezi klienty, kteří vyrábí a vysílají zpravodajství díky systémům Quantel, patří jak ti největší giganti v oboru - BBC Jupiter, BBC Regions, ESPN HD/Mixed Digital Center, The Severn Network, BBC Broadcast Promotions, tak i desítky středních a malých stanic.

Všichni klienti oceňují především fakt, že systémy Quantel jsou plně škálovatelné - tedy umožňují podle potřeb navýšit kapacity, porty, počty připojených stanic a další parametry - podle potřeb zákazníků. Navíc nabízejí integrovanou databázovou strukturu zahrnující jak náhledový materiál, tak materiál ve vysokém rozlišení a řízení z jedné databáze, jednotné uživatelské prostředí střižen využivajících časovou osu i grafické aplikace s progresivním uživatelským rozhraním, které je stejné bez ohledu na to, jestli je to stanice redaktora pro prohlížené materiálu nebo špičkového střihače. Na stánku Quantel budeme předvádět celý produkční systém v akci.

Quantel na workshopu IBC D-Cinema
Quantel bude předvádět systém pro výrobu digitálních filmových intermediátů na workshopu D-Cinema v sobotu, v neděli a v ponděli. V akci uvidíte kompletní DI workflow, což je oblast, kterou Quantel jako první firma v oboru otevřela a ve které je v současné době bezkonkurenční. Na reálných filmových ukázkách (z Evropy i USA) z poslední doby budeme předvádět interaktivní grading v rozlišení 2K a všechny další výhody digitálního procesu DI. Workshop je určený pro všechny filmaře, postprodukční domy, laboratoře a vlastně pro kohokoliv, kdo se zajímá o možnosti jak zvýšit efektivitu práce, jak ušetřit materiál a peníze, zrychlit a zkvalitnit workflow a jak využívat nové tvůrčí možnosti, které digitální intermediáty nabízí. Předvádět a vysvětlovat budeme mimo jiné akviziční formáty, alternativy skenování, kalibraci a monitoring filmového média a mastering pro finální distribuci. Speciálně pro kameramany a režiséry se workshop zaměří také na kreativní možnosti, které jim DI proces nabízí v oblasti vylepšení barevného podání. Každý účastník workshopu obdrží publikaci Digital Intermediate Guide od Quantelu. Informace o workshopu získáte během veletrhu na stránkách www.quantel.com, přímo na stánku Quantel a nebo na telefonu +420 602 349970, kde se vám budeme snažit zajistit místa, domluvit speciální schůzky, privátní prezentace našich systémů atd.

Převzato ze stránek www.quantel.cz


Pavel Beníšek - Benny007 ] - [ uveřejněno: 11.9.2003 7:00 ] - [ rubrika: TV/video technika ]